dodatki dlya kobiet

Wybór dodatków dla kobiet w zależności od wieku

Tak więc inne minerały i witaminy potrzebne są kobiecie młodej, w kwiecie wieku, a inne pani po menopauzie

Mężczyźni na przykład winni omijać szerokim łukiem suplementy z fitoestrogenami, bo dochodzi wtedy do zaburzeń potencji. Jeśli kupiłaś dany preparat wielowitaminowy przeczytaj najpierw ulotkę informacyjną. Niektóre nutrikosmetyki przyjmujemy podczas posiłku, inne bezpośrednio przed nim. 

Niektóre składniki rozpuszczą się jedynie w tłuszczach by zostać przyswojonymi przez organizm. Takie tabletki bierzemy zazwyczaj podczas jedzenia. Tabletki przyjmowane między posiłkami z kolei mają w składzie substancje, które pokarm wiąże i utrudnia przyswajanie, stąd trzeba je przyjmować oddzielnie.

Producenci oferują nam szereg wspomagaczy, jak tabletki wzmacniające włosy, tabletki na cellulit, czy na ładną i gładką cerę. Na efekty kuracji suplementami poczekaj co najmniej miesiąc. Ogólnie widoczne efekty pojawią się po około trzech miesiącach. Nieregularne i krótkotrwałe przyjmowanie nutrikomsetyków nie daje żadnych rezultatów. To wyrzucone w błoto pieniądze. Ilość związków, które dotrą do skóry czy paznokci jest mała, bo organizm nie wykorzysta całej tabletki. Część z nich zostaje wydalona samoczynnie lub przyswojona w innych narządach naszego ciała.

Dlatego tak ważny jest  przemyślany skład preparatu

Najbardziej pozytywne działanie na skórę, paznokcie i włosymają witaminy A, C, B i E oraz koenzym Q10. Jakie są przeciwwskazania co do stosowania suplementów? Głównie może to być alergia spowodowana nietolerancją jakiegoś składnika użytego do produkcji tabletki. Może to być tak prozaiczna rzecz, jak jej barwnik. Łatwo też przesadzić z witaminami A i E. Ich nadmiar kumuluje się w organizmie, co nie zawsze jest dla niego dobre.

DMCA.com Protection Status