Autentyczny Seks i dziewice

Czym jest autentyczny seks? Relacje z dziewicami

Wymieńmy niektóre: przeżywanie razem przyjemności lub niebezpieczeństwa albo po prostu wspólny wypoczynek(gdybyśmy uznali, iż zachowania te mają charakter seksualny, narazilibyśmy się na ryzyko kochania innych jako ludzi, a to byłoby dla nas samych czy społeczeństwa niepokojące lub niewygodne); wzruszające, staromodne gesty jak chociażby trzymanie się za ręce(permisywność daje nam więcej orgazmów, ale przekreśla szansę zakosztowania tradycyjnych zalotów, pocałunków i spojrzeń, które skupieni na pochwie, prący do celu mężczyźni traktują jako sentymentalne bzdury); spanie razem bez stosunku, a już zwłaszcza po nim.

Większości kobiet nie trzeba o tym przypominać, ale wstydzą się mówić o tych sprawach mężczyznom, by nie wyjśćna zacofane, podobnie jak mężczyźni krępują się wspominać o swoich konkretnych upodobaniach seksualnych lub potrzebie agresji. Nie wbij sobie do głowy, że tylko to jest seksem, co przysłowiowa cioteczka uznaje za seks. Trzeba to sobie powiedzieć w poradniku o doskonaleniu seksu, gdyż chodzi nam o miłość, a nie o pięciobuj nowoczesny. Przedstawiciele naszej kultury skoncentrowani wyłącznie na biciu rekordów olimpijskich nie wyniosą wiele z tej strony, jeżeli właśnie ona im tego nie uświadomi.

Dziewictwo

Powinniście mieć dla niego odrobinę szacunku. Pierwszy raz nie tyle "znaczy więcej" dla kobiety niż dla mężczyzny, ile znaczy co innego. Jeżeli po kilkugodzinnej czy kilkuminutowej znajomośći idziesz do łóżka z dziewczyną, która jest dziewicą, wam obojgu ten pośpiech może nie wyjść na dobre. Przede wszystkim dziewczyna przypuszczalnie nie stosuje żadnych środków antykoncepcyjnych - kochając się unikajcie stosunku, zanim upewnicie się oboje, że wiecie, co robicie. "Zaliczanie" dziewic świadczy o braku odpowiedzilaności. Cokolwiek robisz, bądż delikatny i unikaj pośpiechu, bo partnerka jest z pewnością napięta i zdenerwowana, nawet jeśli tego po niej nie widać.

Dziewczyny zwykle przyznają się do dziewictwa(nie ma niezwodnej metody, żeby to samemu sprawdzić), a zakochany mężczyzna nie zapomni o to zapytać - mężczyźni zwykle sięz tym nie afiszują. Choćby ci się nawet wydawał doświadczony, nie powinnaś wykluczać możliwości, że to jego pierwszy raz i że potrzebna mu twoja pomoc - kobieta, która wyraża wobec mężczyzny krytycyzm lub rozczarowanie, może wyrządzić mu prawdziwą krzywdę. Jeśli oboje jesteście nowicjuszami, zaczynacie od zera, tym bardziej powinniście unikać pośpiechu.

Przy zachowaniu ostrożności stosunek odbędzie się bez problemów fizycznych (zob. Defloracja) - przyczyną najczęstszego z nich jest nadmierne pożądanie lub zdenerwowanie (zob. Impotencja). Jeżeli pojawią się jakieś problemy, od razu zgłoście się do lekarza.

Częstotliwość

Właściwą częstotliwośc uprawiania seksu wyznaczy tylko i wyłącznie przyjemność obojga partnerów. Nie można mieć "za dużo seksu", tak jak nie da się przepełnić rezerwuaru (zob. nieumiarkowanie w menu), chociaż nadmiernie częsty wytrysk może obniżyć płodność, a poza tym nikt nie pragnie się kochać codziennie według rozkładu jazdy. Najczęściej ludzie odbywają stosunki dwa do trzech razy tygodniowo. Wielu miewa je częściej. Niektórzy kochają się dosyć regularnie, inni wolą od czasu do czasu intensywne weekendy. Jeśli kochasz się rzadziej niż dwa razy na tydzień, zdaj sobie sprawę, że stać cię na więcej, chyba że wiesz z doświadczenia, iż taka niska częstotliwość zapewnia ci optymalne funkcjonowanie. Ludzie, którzy wolą zdecydowanie orgazm będący finałem, łączą spółkowanie z pieszczotami za pomocą rąk, ust i innymi elementami gry miłosnej, ponieważ u większości mężczyzn zwiększają one liczbę wytrysków. Kierując sięswoimi reakcjami powinniście przyrządzić z różnych technik własny koktajl - jeśli twój partner ma większe wymagania, dodatkowe metody zaspokoją jego potrzeby i zharmonizują je z twoimi. Na ogół częstotliwość spada z wiekiem, ale nie ma takiego wieku, w którym przy specjalnej okazji twoja potencja nie sprawi ci miłej niespodzianki. Wystrzegaj się obsesji na punkcie częstotliwości ( i nie przjmuj się, jeśli przyjaciele twierdzą, że kochają się częściej niż ty). Naprawdę nie chodzi tu o bicie rekordów. Przyjmij do wiadomości, że czasem jedno z was nie będzie miało ochoty na miłość - czy to z powodu zmęczenia, czy trosk - i nie narzucaj jemu ani sobie żadnego rozkładu.

DMCA.com Protection Status