przyczyny otyłości

Problemy z nadwagą

Zarówno nadwaga jak i otyłość są trudne do zwalczenia. Można się wspomóc odpowiednimi środkami, które zakupimy na receptę i które tę walkę właśnie ułatwią. Jednym z takich środków jest Xenical. Jego zaletą jest to, iż można go zakupić poprzez Internet i wystarcza tylko i wyłącznie konsultacja online.

Skąd bierze się otyłość

Otyłość jest dużo groźniejsza od nadwagi i zaczyna się o niej mówić gdy tak zwane BMI czyli wskaźnik masy naszego ciała, który sami możemy sobie wyliczyć, zaczyna przekraczać granicę 30. Główne przyczyny prowadzące do tego stanu to najczęściej nieodpowiednia dieta, źle dobrana do naszego zapotrzebowania energetycznego oraz brak jakiegokolwiek ruchu. Spowodowany głównie pracą, która coraz częściej wymaga od nas długich godzin spędzonych przy biurku, przed komputerem. Organizm nie jest przyzwyczajony do takiego trybu życia, co przypłacamy nadmiernym odkładaniem się tłuszczu zamiast szybkim metabolizmem. Brak czasu chociażby na spacer nie sprzyja spalaniu kalorii.

Poza tymi przyczynami istnieją również pewne geny, które powodują, że nasze poczucie głodu jest zdecydowanie większe, a chęć do aktywności fizycznej zdecydowanie mniejsza niż u przeciętnej zdrowej osoby.

Czym grozi nadmierna waga?

Zbędne kilogramy to nie tylko niska samoocena i rozchwianie emocjonalne oraz brak tak ważnej dla nas pewności siebie. Otyłość to powód wielu uciążliwych dolegliwości. Od tych, które przeszkadzają nam w życiu codziennym, aż do tych, które stopniowo wyniszczają nasz organizm i mogą zagrażać naszemu życiu. Wszelkie schorzenia wynikające  z otyłości prowadzą do śmierci wielu osób poniżej 75 lat. Stąd tak ważna jest zarówno profilaktyka jak i wprowadzenie odpowiedniego leczenia. Jeśli wprowadzimy je już przy pierwszych oznakach otyłości, możemy znacznie zniwelować ryzyko wielu poważnych chorób takich jak: problemy ze strony układu oddechowego, układu krążenia, układu moczowo-płciowego, choroby typu cukrzyca, kamica żółciowa, trudności w wykonywaniu jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych, nieprawidłowy poziom cholesterolu, drobniejsze dolegliwości typu bóle – szczególnie stawów nawet podczas poruszania się.

Preparaty wspomagające leczenie otyłości

Oczywiście najważniejsza zawsze była, jest i będzie dobrze skomponowana dieta a także regularny wysiłek fizyczne. To jest to od czego zaczyna każdy lekarz i dietetyk. Właśnie z nimi powinniśmy się najpierw skontaktować, ponieważ samemu trudno ułożyć dietę oraz dobrać ćwiczenia tak aby nie zrobić sobie krzywdy. A przecież nie o to chodzi. Zarówno dieta jak i ruch, powinny być dobrane do naszej aktualnej wagi i innych czynników. I powinny być wprowadzane w odpowiednim tempie, tak abyśmy zdążyli się do nich przyzwyczaić i nie mieli problemu z codziennym ich wykonywaniem.

Jeśli nadwaga czy też otyłość jest dość duża, same ćwiczenia i zmiana nawyków żywieniowych mogą być mało skuteczne w naszej tak trudnej walce. Stąd warto skorzystać z odpowiednich leków, które wspomogą cały proces i dążenie do upragnionego poziomu wagi. Są one powszechnie dostępne. Zwykle na receptę, dlatego tak ważną jest konsultacja lekarska. To właśnie lekarz zdecyduje co będzie dla nas najodpowiedniejsze.

DMCA.com Protection Status