młodość, dbaj o formę przed trzydziestką

Jak zachować młode spojrzenie

Cienka i niezmiernie delikatna skóra oczu wymaga wyjątkowej pielęgnacji

Z tak cienką skórą należy obchodzić się z wyjątkową troską, w przeciwnym razie, narazimy nasze spojrzenie na przedwczesne starzenie, którego efektem są: sińce, zmarszczki, worki i opadające powieki. Przygotowaliśmy dla was kilka wskazówek, w jaki sposób zadbać o skórę wokół oczu i jak przez długie lata cieszyć się młodym spojrzeniem.

Podstawą wypoczętych i zdrowych oczu jest sen. Jego brak jest przyczyną powstawania cieni i obrzęków. Nawet, jeżeli tuż przed snem nałożymy krem pod oczy, nie liczmy, że cztero, czy pięciogodzinny sen zdziała cuda. Pamiętajmy, że nasz organizm potrzebuje na regenerację około 7 godzin snu. Regeneracja dotyczy to również skóry wokół oczu.

Równie szkodliwe, co nieprzespana noc, jest słońce. Wychodząc na zewnątrz pamiętajmy o okularach przeciwsłonecznych. Nie tylko latem. W zimie promienie słoneczne odbijają się od śniegu, przez co światło staje się jaskrawe. W ochronie przed jasnym światłem, zaczynamy mrużyć oczy a to tylko jeden krok, by nabawić się „kurzych łapek”. Pamiętajmy, więc – okulary przeciwsłoneczne służą nam przez cały rok.

By dłużej cieszyć się młodym spojrzeniem pamiętajmy o demakijażu. Kładąc się spać w makijażu, budzimy się z brudną twarzą. Tusz do rzęs i pozostałości cieni, podczas naszego snu gromadzą się w zakamarkach skóry. W rezultacie delikatna skóra wokół oczu staje się z czasem ciemniejsza.

Stosując krem pod oczy, nie nakładajmy go idąc spać, zróbmy to godzinę przed. Dzięki temu nadmiar kremu zdąży się wchłonąć a my nie obudzimy się rano z opuchniętymi oczami. Pamiętajmy również, by nakładając nasz ulubiony krem do twarzy omijać okolicę oczu. Ciężkie kremy nie pozwalają skórze oddychać, co może powodować obrzęk.

Wybierając kosmetyki dla naszych oczu, starajmy się dobrać je odpowiednio do naszych potrzeb. Zawsze oceniajmy skład kremu pod oczy. Z wygładzaniem zmarszczek i rozjaśnianiem cieni poradzi sobie witamina C. Z kolei witamina F zapewni długotrwałe nawilżanie, natomiast witamina E spowolni procesy starzenia się skóry. Chcąc zmniejszyć zaczerwienienia wybierajmy krem z D–pantenolem, który zmniejszy rumień i nawilży skórę wokół oczu.

DMCA.com Protection Status